O mnie

-->

Jestem psychoterapeutą, coachem, trenerem,  nauczycielem, doradcą rodzinnym.

W swoim życiu kieruję się słowami Jana Pawła II, który mówił, że najważniejsze jest nie to, co człowiek posiada, ale to kim jest i jak służy innym. Moją misja jest wspieranie ludzi w rozwoju,
w drodze do pełni życia, do harmonii.

Uwielbiam obserwować jak w życiu moich klientów rośnie dobro. Jestem przekonana o ich zasobach. W moich klientach budzę nadzieję, że świat jest sensowny, dobrze zorganizowany
i przychylny ludziom oraz wiarę, że zawsze jest wyjście z sytuacji, a także, że dadzą radę znaleźć właściwe rozwiązanie. Zachęcam ich, by wytrwale szukali dróg do celu.

Jestem absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ukończyłam Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Rodziny KUL,  studia podyplomowe „Trener biznesu” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Jestem w trakcie  4 letniego studium psychoterapii w podejściu integratywnym.

Ukończyłam kursy m.in.: „Psychoterapia dzieci i młodzieży”, „Racjonalna Terapia Zachowania”, „Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach”, „Metoda uprzedzania kryzysu małżeńskiego”, „Praca w oparciu o relacje w diadzie – terapia pary”, „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Coaching przedsiębiorczości”, „Przywództwo sytuacyjne SLII”.

Posiadam certyfikaty: „Praktyka coachingu”, „Coacha grupowego i zespołowego”, „Trenera biznesu”, Trenera Career Direct ® (Kompasu Kariery Crown), Konsultanta MaxieeDISC,  Autoryzowanego Trenera Szkoły Pamięci Metodą Wojakowskich.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny.

 

W swojej pracy wykorzystuję założenia m.in.

racjonalnej terapii zachowania, która pomaga odkryć, że istnieje ścisły związek pomiędzy wydarzeniami w naszym życiu a emocjami, myślami i działaniem oraz uczy zasad zdrowego myślenia, kontrolowania emocji i efektywnego budowania relacji

terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (Brief Solution Focused Therapy), która dzięki koncentracji na potrzebach i zasobach klienta, na jego teraźniejszości i preferowanej przyszłości pozwala znaleźć rozwiązania i wdrażać je małymi, łatwymi dla klienta krokami

podejścia integratywnego i holistycznego, co oznacza troskę o wszystkie wymiary życia człowieka (fizyczny, psychiczny, intelektualny, duchowy, społeczny) oraz dążenie do harmonii i balansu, ponadto pozwala korzystać z wypracowanych w różnych nurtach narzędzi i techniki pracy dopasowując je indywidualnie do sytuacji i potrzeb klienta

dialogu motywującego

porozumienia bez przemocy Marschala Rosenberga

 

Zapraszam do kontaktu jeśli:

Potrzebujesz wsparcia w rozwoju osobistym

Pomogę Ci  odnaleźć balans i harmonię w życiu, zbudować poczucie pewności siebie, rozwinąć umiejętności potrzebne w relacjach z innymi ludźmi i w różnych rolach życiowych.

–  Ważne jest dla Ciebie życie rodzinne, małżeństwo, wychowanie dzieci, work-life balans

Uzyskasz wsparcie w zbudowaniu satysfakcjonującego związku.
Jeśli jesteś w małżeństwie możesz nauczyć się tworzenia dobrych relacji, także na płaszczyźnie seksualnej,  twórczego przeżywaniu kryzysów i konfliktów, doświadczania piękna płodności
i cyklu kobiecego.
Zapraszam, jeśli borykasz się z problemem niepłodności lub doświadczyłeś straty prokreacyjnej, albo doświadczasz kryzysów małżeńskich.
Możesz skorzystać z mojego 25-letniego doświadczenia życia w małżeństwie.

Pomogę Ci, jeśli przeżywasz trudności w relacji z dzieckiem i chcesz być dobrym rodzicem.
Rozwiniesz umiejętności rodzicielskie.
Nauczysz się radzić sobie z „trudnym” dzieckiem i przeżyć bunt nastolatka.
Zapraszam mamy, które zrezygnowały z pracy, aby zająć się wychowaniem dziecka, te, które wracają do pracy jak i te, które chcą łączyć obie role.

Chcesz mieć pracę dającą satysfakcję, spełnienie, dopasowaną do Ciebie i zharmonizowaną z innymi sferami życia.

Odkryjemy, co jest najlepsze dla Ciebie i jak to osiągnąć.
Jako coach chętnie będę Ci towarzyszyć w drodze do celu.
Pomogę także w zbudowaniu zespołu pracowników.

Możesz skorzystać z tego, że pracując od 2000r. jako nauczyciel z dziećmi i młodzieżą, znam potrzeby nauczycieli oraz wyzwania, z którymi przychodzi im się zmierzyć w relacjach z uczniami, rodzicami i innymi pracownikami szkoły i wiem, jak można sobie z nimi radzić.

Chcesz uczyć się efektywniej, lepiej koncentrować albo też chcesz utrzymać swoją sprawność intelektualną.

Podzielę się z Tobą moją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi uczenia się.
Rozwiniesz umiejętność uczenia się i wypracujesz skuteczne techniki przyswajania wiedzy.
Zwiększysz kreatywność, umiejętność koncentracji uwagi, myślenia wizualnego, synchronizacji potencjału prawej i lewej półkuli mózgowej, usprawnisz swoją pamięć krótko i długotrwałą.